Dr n. med. Leszek Juszczyk Ginekolog Położnik Kraków

Laser CO2 – Ginekologia

Laser CO2 znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jako zabieg ginekologiczny cechuje się minimalną inwazyjnością i bardzo krótkim (kilkanaście minut) czasem trwania zabiegu. Jest bezbolesny – w miejscu działania lasera odczuwane jest ciepło. Proces regeneracji tkanek przebiega o wiele szybciej dzięki zastosowaniu terapii punktowej. Polega ona na skupianiu energii lasera na wybranych miejscach ścianek pochwy. W wyniku tego wiązka lasera oddziałuje tylko na kilka procent tkanki. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Komu rekomendujemy zabieg

W związku z tym, że zabieg rewitalizuje i pogrubia ściany pochwy doskonale sprawdza się u kobiet w okresie okołomenoupauzalnym, pomenopauzalnym oraz u kobiet po porodzie oraz tych, które stosują antykoncepcję hormonalną. Gorsze ukrwienie ścianek pochwy doprowadza do utraty prawidłowego nawilżenia i elastyczności tkanek oraz ścieńczenia nabłonka. Konsekwencją może być uczucie świądu i pieczenia pochwy oraz dyskomfort przy współżyciu. Stosowane miejscowo leczenie farmakologiczne nie zawsze jest wystarczająco skuteczne i satysfakcjonujące.

Laser CO2 dodatkowo znajduje zastosowanie w terapii wysiłkowego nietrzymania moczu w rupie pacjentek z łagodnym nasileniem dolegliwości. Wykorzystywany jest również przy wybielaniu sromu oraz korekcji blizn po nacięciu krocza i cesarskim cięciu.

Jak działa leczenie z wykorzystaniem lasera CO2

Leczenie za pomocą lasera polega na odpowiednim modelowaniu ścianek pochwy i stymulowaniu regeneracji tkanki. W efekcie tego kolagen zaczyna się intensywnie namnażać. Powstają kolejne nowe włókna, co ma odzwierciedlenie w poprawie stanu ścianek pochwy – stają się wyraźnie mocniejsze. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może opuścić gabinet i powrócić do codziennych czynności.

Szczegóły zabiegu laserem CO2 – krok po kroku

W trakcie zabiegu urządzenie jest wprowadzane do pochwy przy pomocy specjalnej końcówki systemu skanującego. Energia, która jest dostarczana, stymuluje namnażanie się komórek nabłonka pochwy i wytwarzanie glikogenu. Aktywizuje też tworzenie się nowych włókien kolagenowych, dopływ do tkanki czynników wzrostowych i syntezę substancji budujących macierz pozakomórkową. Ma również działanie wzmacniające odporność. W czasie 3 dni po zabiegu w tkankach pochwy można zaobserwować stan zapalny, który przebiega z ziarnowaniem. Na następnym etapie dochodzi do wytworzenia nowych włókien kolagenowych i remodelingu (trwa to ok 4 tygodnie). Okres tworzenia nowego kolagenu trwa przez kilka miesięcy po zabiegu. Efektem jest poprawa unaczynienia, elastyczności i nawilżenia w obrębie błony śluzowej ścian pochwy.

Ginekologia Estetyczna – Zabiegi

HIFU ultradźwięki zabieg ginekologiczny
Laser CO2 Ginekologia Kraków
Labioplastyka Kraków

Umów się na zabieg

Dr n. med. Leszek Juszczyk Ginekolog Położnik Kraków


Os. Oświecenia 44
Kraków – Nowa Huta

poniedziałek i czwartek
w godz. 15.00 – 20.00

REJESTRACJA


ul. Kobierzyńska 98
Kraków

wtorek
w godz. 16.00 – 20.00

REJESTRACJA