Dr n. med. Leszek Juszczyk Ginekolog Położnik Kraków

Labioplastyka

Labioplastyka to mówiąc prościej – plastyka warg sromowych. Zabieg ten koryguje – zarówno estetyczne, jak i funkcjonalnie – wargi sromowe. Dzięki niemu uzyskują one właściwą wielkość i kształt. Jednym z zabiegów labioplastycznych jest zmniejszenie warg sromowych nożem RF (radiofrekwencyjnym).

Komu rekomendujemy zabieg labioplastyki

Opisywany wyżej zabieg zaleca się w wypadku zdeformowanych (anatomicznie lub po porodzie), asymetrycznych lub zbyt dużych warg sromowych. Przesłanką są również nawracające infekcja zbyt dużych warg sromowych. Polecamy go również wszystkim paniom, które odczuwają dyskomfort w życiu codziennym – np. w trakcie uprawiania sportów, które wymagają założenia obcisłych ubrań.

Jak to działa?

W trakcie zabiegu tkanka jest cięta warstwowo przez laser. Dzięki temu nieomal nie dochodzi do krwawienia. Zabieg jest prawie bezbolesny. Wykorzystanie energii termicznej do cięcia sprawia, że zabieg jest aseptyczny. Sama rana szybko się zasklepia, gojenie trwa krócej niż przy cięciu tradycyjnym. Szwy zdejmowane są po tygodniu. Po kolejnym – miejsce zabiegu jest całkowicie wygojone.

Szczegóły zabiegu labioplastyki – krok po kroku…

Użyty w narzędziu prąd zmienny o wysokiej częstotliwości powoduje ruch jonów wewnątrz komórek. Dochodzi także do wzrost temperatury. Wynosi on jednak zaledwie 60 stopni. Sprawia to, że narzędzie jest bardzo delikatne dla sąsiadujących z cięciem tkanek. Do tego stopnia, że pozyskane za jego pomocą tkanki nadają się do badania histopatologicznego (w wypadku lasera nie ma takiej możliwości, ponieważ brzeg tkanki jest uszkodzony termicznie). Nóż radiofrekwencyjny powoduje natychmiastową koagulację. Dzięki temu ogranicza do maksimum krwawienie operowanej okolicy.

Zabieg labioplastyki to tak zwana „chirurgia jednego dnia”. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu wymagana jest godzinna obserwacja pacjentki, po której następuje powrót do domu. Pełne wygojenie operowanych okolic i usunięcie szwów zajmuje kilka tygodni. Po tym czasie można wrócić do pełnej aktywności (również płciowej).

Ginekologia Estetyczna – Zabiegi

HIFU ultradźwięki zabieg ginekologiczny
Laser CO2 Ginekologia Kraków
Labioplastyka Kraków

Umów się na zabieg

Dr n. med. Leszek Juszczyk Ginekolog Położnik Kraków


Os. Oświecenia 44
Kraków – Nowa Huta

poniedziałek i czwartek
w godz. 15.00 – 20.00

REJESTRACJA


ul. Kobierzyńska 98
Kraków

wtorek
w godz. 16.00 – 20.00

REJESTRACJA